Yavuz Sultan Selim Cd. No:40/A Çayırova/KOCAELİ
Pazartesi - Cumartesi : 09.00 - 18.00
0(530)7843501   0(262)7420609
Bambu Halı Yıkama Nasıl Yapılır ?

Bambu Halılarda Doğal İçerikli Yıkama Talimatları

Bambu halılar, bambu bitkisinin lifinden üretilmektedir ve bu yüzden sentetik olmayan organik bir yapıya sahiptir. Sağlık açısından ele alındığında yün halılardan sonraki en sağlıklı halı üretim malzemesidir. Organik yapısı nedeniyle temizliğinde de hassasiyet isteyen bambu halılar; temizliği için de bilgi, birikim ve ustalık gerektirmektedir. 

Bambu Halı Kullanımında Nelere Dikkat Edilir?

Şık ve parlak görünüme sahip bambu halılar yaşam alanlarınıza renk ve ferahlık katsa da kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar dikkat çeker. Bambu halılarınızda üzerinde sert bir cisim, mobilya kullanımı durumunda düzenli olarak halı yönü değiştirilmelidir. Bu sayede bambu halınızın iplikleri ilk gün ki parlaklığıyla ışıldamaya devam edecektir. Kullandığınız odada belli bir kısmı güneş alıyor ise düzenli aralıklarla halı yönü değiştirilmelidir.

Bambu Halılarda Lekeye Nasıl Müdahale Edilmelidir?

Doğal ipliklere sahip bambu halılarınızda sıvı ya da katı leke oluştuğu durumlarda öncelikle lekenin kabası beyaz bir bez ile alınmalıdır. Doğal leke sökücüler ve doğal halı şampuanları ile evde lekeli bölgeye müdahale edilebilir. Ağartıcı kimyasal veya içeriğini bilmediğiniz leke sökücüleri bambu halılarınıza kesinlikle temas ettirmeyiniz. Büyük boyutta oluşan lekeler veya standart temizlik ihtiyaçları için profesyonel firmalardan Bambu Halı Temizliği konusunda destek alabilirsiniz. Hassas grup halıların nasıl yıkandığını linkten izleyebilirsiniz

Bambu Halı Yıkama Fiyatları;

Doğal iplikli Bambu halılar, standart halılardan farklı yöntemler ile leke ve yıkama işlemlerinden geçirilmektedir. Bu nedenle standart halılara göre halı yıkama fiyatları diğer türlerden daha yüksektir.  Bambu Halı Yıkama fiyatları için en ekonomik seçenekleri sizlere sunuyoruz. 

Bambu Halılarda Doğal İçerikli Yıkama Talimatları