Sözleşme

 1. Bu sözleşmeyi okumak müşterilerimizin faydasına olacaktır ve halısını teslim etmeden önce okuması zorunludur. Halıları teslim alınan müşteriler sözleşmeyi okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır. Sözleşme sipariş oluşturduğunuzda size SMS olarak linki gelecektir.
 2. Fiyat listemiz her halının cinsine göre değişmektedir. Taban fiyat lastik(jel) halıları için verilmektedir.
 3. Firmamız da hiçbir lekeye garanti verilmemektedir. Her leke halının cinsine lekenin türüne ve bekleme süresine göre çıkıp çıkmayacağı değişiklik gösterebilir.
 4. Standart yıkama işlemi ile çıkmayacak veya çıkmayan lekeler için leke çıkartma işlemi yapılmaktadır. Fakat buna rağmen çıkmayan lekelerden firmamız sorumlu tutulamaz.
 5. Kişiye özel saat uygulaması yoktur. Servisimiz her gün fabrikaya en yakın adresten başlayarak işlem yapmaktadır. Halınızın dağıtıldığı gün içerisinde evde bulunmanız gereklidir. Servisimiz trafik, arıza, yoğunluk, vs. gibi durumlardan dolayı kimseye net bir saat verememektedir. Dağıtılacağı gün sabahtan müşteri aranarak veya sms ile gün içerisinde halınızın geleceği bilgisi verilir. Eğer o gün evde bulunmuyorsanız servisimiz bir daha o bölgeden geçeceği gün sizinle tekrar iletişime geçecektir. Halılarınızın teslimi için arandığınızda evde olmama durumunuzda isterseniz ücretini havale yapmanız karşılığında halıları kapının önüne bırakabiliriz yada komşunuza teslim edebiliriz ancak saat ayarlaması yapamayız bu seçenekler o gün için size uygun değilse bir daha ki serviste tekrar telefon edebiliriz. Halısını özel olarak servis saatleri dışında isteyen müşterilerimiz için ise 100 tl ek servis ücreti yansıtılmaktadır.
 6. Servis personellerimizin eve girip halı toplaması, sermesi kesinlikle yasaktır. Halılar kapınızdan alınır kapınıza teslim edilir.
 7. Halının içine halı koyarak teslim edip kayda girilmeyen halılardan firmamız sorumlu değildir.
 8. Yeni nesil (BAMBU VİSKON TENSEL İPLİK VB) halılar için Üretici firma bu tip halılarda kullanım talimatında halıların yıkanmaması gerektiğini ve leke oluşumu durumunda garanti dışı kalacağını bire bir halı etiketinde beyan eder. Yıkamaya uygun olmayan bu tür halıların yıkanmasından kaynaklı oluşabilecek olumsuzluklardan müşterinin kendisi sorumludur. Firmamızın sorumluluğu yoktur.
 9. Halılarınız hesaplanırken net metrekare üzerinden hesaplanmaz. Yuvarlama hesabı yapılmaktadır. Örneğin 3.30 m2 gelen bir halı 3.50 olarak veya 4.10 m2 gelen bir halı ise 4 m2 olarak hesaplanmaktadır. Bunun sebebi ise örneğin 3.30 m2 gelen bir halıya 4 m2 lik enerji, deterjan, işçilik ve sarf malzemeleri kullanılmaktadır. Bu yüzden halı yıkama metrekaresi belirli kalıplar üzerinden yuvarlanarak hesaplanmaktadır. Halı satışlarında da durum aynıdır, 3.30 gelen bir halı müşteriye 3.50 m2 veya bazı firmalarda 4 m2 olarak satılmaktadır. 1 m2 nin altında verilen paspas tip halılar minimum 1 m2 olarak hesaplanmaktadır. Standart ölçüler üzerinde verilen halılar için ise metrekare fiyatları değişmektedir.
 10. 30 gün içerisinde alınmayan halılardan ve teslimat sonrası poşet içerisinde bırakılarak zarar gören, küflenen halılardan firmamız sorumlu değildir.
 11. Halılarınızı kesinlikle poşet içerisinde bırakmayınız.
 12. Alınan gün hariç teslim süresi 3-10 iş günüdür. Sezonun yoğunluğuna göre bu süre değişmektedir.
 13. Halılarınız SMS karşılığı alınır kendi telefonunuzda SMS gelip gelmediğini ve bilgilerinizi kontrol ediniz.Tarafımızdan iletilen sms DORTMVSMHY başlığıyla görünmektedir.
 14. Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
 15. Halılarınızın üzerinde fırçalama yöntemi ile işlem yapılmaktadır bu fırçalardan oluşabilecek sürtünme ile halılarda tüylenme, iplik kalitesine bağlı kopmalar, overloklar da atmalar ve yıpranmalar olabilir. Ayrıca halınıza daha önce herhangi bir sıvı dökülmüş ve üzerinde kurumuşsa o bölgede çürüme meydana gelmiş olabilir bu da yıkama esnasında halınızın patlamasına sebep olabilecektir. Bu gibi durumlardan firmamız sorumlu tutulamaz.Bu tarz durumlarda halınız ne kadar sağlam gibi görünse de görünmeyen deforme çoktan oluşmuş olabilir.
 16. Daha önce silinmiş, yıkanmış, lekeli, rengi bozulmuş, yırtılmış, üzerinde işlem görmüş halılardan firmamız sorumlu değildir, biz yalnızca halınızı cinsine uygun şampuanlar ile yıkar ve teslim ederiz.
 17. Halıların kullanım silme ve yıkanmasından dolayı kirli iken belli olamayan boyama sararmalarından, halının dokuma kalitesi ve kullanılan dokuma malzemelerinin kalitesizliğinden dolayı meydana gelen çekme, büzülme, potluk ve yırtılmalardan, halınızdaki çürük neticesinde ortaya çıkan yırtılma ve kopmalardan firmamız sorumlu tutulamaz.
 18. Halılarınız teslim edildikten sonra 3 gün içerisinde kontrollerini sağlayarak olumsuz durumlar için dönüş yapabilirsiniz.Bu süre zarfında yapılan dönüşler değerlendirmeye alınır.Dönüş leke kaynaklı ise bahsi geçen halınız için teslimatından önce leke nedeni ile yıkama tekrarı yapılıp yapılmadığı kontrol edilir.Gözden kaçan bir durum söz konusu ise iade siparişiniz ücretsiz şekilde oluşturulur.
 19. Olası bir anlaşmazlık durumunda Tüketici Hakem Heyeti Bilir Kişi Raporu dikkate alınarak işlem yapılır.